Áno, pokiaľ nejde o vreckové hodinky a chceme hodinky nosiť na ruke je nutné mať k nim aj remienok. V zásade platí pravidlo, aby hodinky ladili minimálne s opaskom, pokiaľ nie aj s topánkami. Výnimku tvoria hodinky športové a hodinky s kovovými remienkami (aj tu platí pokiaľ mám doplnky zlaté nevezmem si strieborné hodinky a naopak).
Z akých materiálov si dnes môžeme vybrať ? Čítajte :
Hovädzia koža – klasika, ktorou nič nepokazíte. Udržuje si vzhľad aj vlastnosti. Farebné možnosti sú neobmedzené, ale vyzerajú gýčovito a lacne. Jemnejšou variantou je teľacina.
Krokodíl– patrí k najobľúbenejším luxusným materiálom. Vzor krokodílej alebo aligátorej kože je veľmi charakteristický. Jej jemnosť a lesk závisia od následného spracovania.
Hadia koža – je veľmi jemná a šupinatá. Všetky vlastnosti nezávisia len od spracovania, sušenia, morenia a lakovania, leštenia, ale aj od druhu hada.
Pštros– koža tohto vtáčieho obra je neobyčajne pevná avšak stále poddajná. Nesmieme zabúdať na to, z akej časti tela je získaná – iný dezén má na nohách a iný dezén na tele.
Kôň– jemná hladká pevná koža. Z konskej kože sa, ale používa len nepatrný kúsok (na zadku). Štruktúra je veľmi jemná.
Jašter – koža jašterov a iných plazov mimo hadov získava na popularite a stáva sa najpopulárnejšou variantov remienkov pre svoju výraznú štruktúru a farebnosť.
Byvol– ďalší obľúbený materiál. Na popularite mu pridáva jeho charakteristické jemné žilkovanie. Jedná sa o jemný a poddajný material.
Žaba – nie, nie nečakajte nejaký špeciálny ušľachtilý druh, ale ostaňte pri zemi. Na výrobu a spracovanie sa používa koža z chrbta ropuchy obrovskej.
Raja – pre svoju pevnosť, vodeodolnosť a originálny vzhľad, horná strana je akoby posypaná malými kamienkami, sa stáva čím ďalej, tým viac obľúbenejšou.