Problémy so správnym nastavením parametrov vody má dnes nejedna domácnosť. Bežnou praxou je inštalácia zmäkčovačov vody. Ako zmäkčovače fungujú?
Kedy inštalujeme zmäkčovače vody do domácnosti?
k inštalácii zmäkčovačov vody Vodaservis väčšinou pristupujú majitelia domácností s príliš tvrdou vodou. Pred ich obstaraním by ste sa ale mali presvedčiť, či zmäkčovač naozaj potrebujete. Na to existujú domáce testy na kvalitu vody. Okrem jej tvrdosti si tak môžete skontrolovať aj jej Ph. Domáce testy sú lacné a dostupné pre každého, kto sa chce informovať o tom, v akom stave sa jeho domáca voda nachádza.
Mám príliš tvrdú vodu?
Okrem testov vzoriek vody si určite tvrdú vodu v domácnosti ľahko všimneme. Jedným z klasických príznakov tvrdosti je nadmerné vytváranie vodného kameňa, ktorý sa usadzuje na plochách ktoré sa dostávajú do kontaktu s vodou. Najčastejšie sú to priestory a panely sprchových kútov, dlažieb alebo plochy vodovodných batérií. Rovnako si môžeme zvýšenú intenzitu tvorby vodného kameňa odsledovať aj pri usádzaní kameňa v spotrebičoch ako je práčka, sušička alebo umývačka riadu. Otravným sa stáva aj neustále odvápňovanie rýchlovarných kanvíc.
Ako funguje zmäkčovač vody?
Jeho primárnou funkciou je zmäkčenie príliš tvrdej vody. Do zmäkčovačov sa používa na tento proces tabletovaná soľ, ktorá svojím rozpustením cez prechádzajúcu vodu upravuje jej hodnoty a pretvára minerálne podiely vo vode. Jedná sa o jednoduché riešenie problému, ktorý dokáže v domácnosti z dlhodobého hľadiska priniesť veľké problémy. Pre kompletné informácie o možnostiach zmäkčenia vody konzultujeme postup s odborníkmi. Napríklad aj na stránkach spoločnosti Voda servis. Výhodou spolupráce s odborníkmi je nielen lepšie nastavenie riešenia pre úpravu vody ale aj ideálne vybratie samotného zmäkčovača, pri ktorom sú ochotný poradiť a vybrať zmäkčovač nielen podľa preferencií zákazníka ale aj podľa jeho finančných možností.